Aparaty tlenowe

Aparaty tlenowe dla osób z niewydolnością płucną.

Aparaty tlenowe

Aparat tlenowy - Kingon P2
Aparat tlenowy Kingon P2 w naszej dystrybucji.

Aparaty do tlenoterapii, czyli inaczej koncentratory tlenu, to medyczne maszyny, które separują tlen z otoczenia, zagęszczają go i podają pacjentowi, który tego potrzebuje. Urządzenia te są konieczne, by móc poddać pacjenta zabiegowi tlenoterapii. W Polsce można je spotkać w wielu przychodniach, zakładach opiekuńczych i zakładach opieki zdrowotnej, a także, coraz częściej, w prywatnych domach.

Do niedotlenienia może dojść wskutek różnych chorób przewlekłych, a jego skutki są tragiczne dla zdrowia i życia. Zadaniem aparatu tlenowego jest dostarczanie pacjentowi tlenu i uzupełnianie w ten sposób niedoboru odżywczego gazu w narządach oraz tkankach. Najczęściej aparat do tlenoterapii wykorzystuje się w leczeniu osób cierpiących na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, czyli w skrócie POChP. Aparaty do podawania tlenu są stosowane także wtedy, gdy pacjent cierpi na przewlekłe choroby układu krążenia, które powodują u niego niewydolność oddechową.

Aparat do tlenu może dostarczać pacjentowi tlen w stężeniu przekraczającym nawet 90%. Przepływ tlenu oraz jego stężenie zależą w dużej mierze od stanu zdrowia i potrzeb chorego, to lekarz podejmuje decyzję o zastosowaniu urządzenia, a także określa dawkowanie tlenu. W lżejszych przypadkach, urządzenie to dostarcza pacjentowi tlenu przez kilka godzin w ciągu doby, w bardziej zaawansowanych stanach, może ono pracować całodobowo i stale uzupełniać niedobory tlenu w organizmie.

Aparaty tlenowe do oddychania charakteryzuje łatwa obsługa – by poddać pacjenta zabiegowi, wystarczy podłączyć aparat tlenowy dla chorego do prądu, ustawić odpowiedni przepływ tlenu, a następnie założyć pacjentowi cewnik tlenowy lub maskę. Przepływ tlenu można regulować w dowolnym momencie, gdy urządzenie jest włączone i już pracuje, a także, gdy jest wyłączone.

Urządzeń do podawania tlenu nie należy umieszczać w wilgotnych pomieszczeniach, należy także unikać warunków, które mogłyby stworzyć zagrożenie pożarowe. W tlenoterapii zakazane jest palenie tytoniu, taki nałóg dyskwalifikuje kandydata do zabiegu. Tlen podawany przez aparaty tlenowe dla chorych nigdy się nie kończy, urządzenia te mogą pracować w trybie ciągłym.

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz do nas na [email protected], aby zamówić przenośny aparat tlenowy.


Łóżka dla chorych

Aparaty tlenowe domowe

Aparaty tlenowe domowe
Domowe aparaty tlenowe Kingon P2.

Stacjonarny aparat tlenowy to urządzenie, z którego pacjent korzysta w określonym miejscu. Może to być jego dom, miejsce pracy, przychodnia lub zakład opieki zdrowotnej. Wymiary aparatów do podawania tlenu w domu są zazwyczaj duże, ale urządzenie to posiada ogromną wydajność i bardzo wysokie parametry pracy, dzięki czemu zapewnia choremu najwyższą jakość tlenu.

Przenośny aparat tlenowy

Aparat tlenowy przenośny to mobilny aparat tlenowy, który może działać na baterie lub być zasilany prądem z gniazdka elektrycznego. Aparat tlenowy przenośny może być używany w dowolnym miejscu, w tym także w podróży, np. w trakcie jazdy samochodem. Urządzenia te posiadają często w zestawie wózek transportowy, ładowarkę, adapter oraz inne niezbędne akcesoria i mogą być stosowane jako zapasowe źródło tlenu. Aparat tlenowy przenośny charakteryzuje niska waga, zazwyczaj nie przekracza ona 10 kg, urządzenia wysokiej jakości mogą produkować tlen w stężeniu przekraczającym 90%.

Aparaty tlenowe do tlenoterapii

Aparaty do tlenoterapii stosowane są w celu łagodzenia objawów niewydolności oddechowej. Mają one na celu także poprawić jakość życia osób dotkniętych rozmaitymi zespołami chorobowymi. Urządzenia te mogą być wykorzystywane w takich dziedzinach jak sport, czy kulturystyka, ale najczęściej jednak są stosowane w ratownictwie i medycynie (np. aparaty tlenowe dla astmatyków lub aparaty tlenowe dla chorych na POChP).

Najważniejsze wskazania do tlenoterapii to choroby układu krążenia, choroby obejmujące układ oddechowy (POCHP, astma oskrzelowa, rak płuc, zwłóknienie płuc i mukowiscydoza), schorzenia onkologiczne, oraz schorzenia takie jak niewydolność nerek, zaburzenia neurologiczne, zatrucie lekami czy marskość wątroby. Aparaty tlenowe mogą być także stosowane pomocniczo w rehabilitacji, w zaburzeniach zdrowia psychicznego oraz w przypadku alergików.

W tlenoterapii bardzo ważne jest, by pacjent dbał o aktywność fizyczną. Aby mógł się on wygodnie poruszać po domu, zestaw do tlenoterapii powinien zostać wyposażony w długie przewody doprowadzające tlen. Inne rozwiązanie to aparat tlenowy przenośny. Urządzenie to jest nieco mniej wydajne niż jego stacjonarna wersja, ale charakteryzuje je niewielki rozmiar i wysoka mobilność. Aparaty tlenowe przenośne posiadają więcej możliwości zasilania (np. poprzez baterie), dzięki czemu można z nich korzystać także poza domem.

Aparaty tlenowe do tlenoterapii
Tlenoterapia za pomocą aparatów tlenowych.

Aparaty tlenowe dla chorych

Koncentratory tlenu zmodernizowały proces leczenia przewlekłych chorób układu oddechowego oraz układu sercowo-naczyniowego. Pacjenci, którzy jeszcze niedawno musieli stale odwiedzać Szpitalne Oddziały Ratunkowe, dziś mogą leczyć się (w konsultacji z lekarzem) w domowym zaciszu.

Nowoczesne domowe aparaty tlenowe dla chorych są ciche i zużywają niewiele prądu. W przeciwieństwie do butli tlenowych cechuje je tańsza eksploatacja, łatwiejsza obsługa oraz wysokie bezpieczeństwo. W butli tlenowej gaz jest magazynowany pod dużym ciśnieniem, w aparatach tlenowych nie ma tlenu pod ciśnieniem, w związku z czym jego stosowanie niesie za sobą mniejsze ryzyko wypadku. Aparat do oddychania tlenem w domu można wyposażyć w nawilżacz, urządzenie to posiada także odpowiedni system sygnalizacji dźwiękowej oraz świetlnej.

Tlenoterapia odnajduje zastosowanie także w astmie, dzięki niej pacjent nie musi przebywać w szpitalu, by poprawić swój stan zdrowotny. Domowe aparaty tlenowe dla astmatyków dają bardzo dobre efekty terapeutyczne. Są one zalecane dla tych osób, które z powodu astmy mają trudności z oddychaniem. Urządzenia te pobierają powietrze z otoczenia, sprężają je, separują tlen i podają gaz pacjentowi, by mógł nim oddychać. Ponieważ tlen w tlenoterapii jest stosowany jako lek, aparaty tlenowe do oddychania powinny być używane po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Dawkowanie jest ustalane indywidualnie dla każdego pacjenta.

Cena aparatów tlenowych

Przenośne aparaty tlenowe
Przenośne aparaty tlenowe.

Aparat tlenowy w domu można wypożyczyć lub zakupić na własność. Koszt wypożyczenia aparatu do tlenoterapii to wydatek rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Jeśli myślimy o zakupie takiego urządzenia, musimy się przygotować na wydatek minimum kilka tysięcy złotych. Wiele firm oferujących aparaty do podawania tlenu daje swoim klientom możliwość rozłożenia zakupu na raty, w takiej sytuacji warto postawić na aparat tlenowy posiadający 24-miesięczną gwarancję.

Jeśli chcemy zakupić stacjonarny domowy aparat tlenowy, cena takiego urządzenia  może wynieść od 2 do około 4 tysięcy złotych, jest to zakup na wiele lat. Stacjonarny aparat do podawania tlenu nada się jako aparat do tlenoterapii w domu lub w placówce opieki zdrowotnej. Urządzenia te posiadają świetne parametry, cechuje je także wysoka wydajność. Ich waga często przekracza 19 kg, ale maszyny te gwarantują najbardziej efektywną tlenoterapię.

Przenośne aparaty tlenowe – cena takich urządzeń może wynosić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wybierając przenośne aparaty tlenowe, należy zwrócić uwagę na maksymalną koncentrację tlenu, którą oferują. Z przyczyn praktycznych istotna jest także waga urządzenia, jego wymiary oraz możliwości zasilania (wbudowana bateria). Dodatkowe zalety to możliwość zdalnej diagnostyki urządzenia oraz możliwość stosowania aparatu z różnymi akcesoriami do podawania tlenu – maskami, wąsami lub cewnikiem.

Przenośne aparaty tlenowe są zalecane przede wszystkim aktywnym pacjentom. Urządzenia dedykowane do użytku mobilnego są zazwyczaj lekkie, nie wymagają butli z tlenem i mogą być stosowane bez żadnych ograniczeń, nawet gdy pacjent jest w podróży. Wybierając przenośny aparat tlenowy dla chorego, należy zwrócić uwagę na to, by posiadał on polskiego dystrybutora i odpowiednie zaplecze serwisowe. W przypadku awarii, kupujący powinien liczyć na wsparcie techniczne i móc zakupić części lub naprawić aparaty tlenowe.

W sytuacji, gdy pragniemy korzystać z tlenoterapii, ale nie stać nas na zakup aparatu tlenowego, korzystniejszym rozwiązaniem może się okazać wypożyczenie takiego urządzenia.  Używany aparat tlenowy jest tańszy, ale z czasem urządzenie może nie pracować aż tak wydajnie, jak nowy sprzęt.

Aparat tlenowy domowy – wypożyczenie także jest możliwe, na terenie Polski działa wiele wypożyczalni sprzętu medycznego, większość z nich działa całodobowo. Wybierając sprzęt, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego parametry techniczne i ilość przepracowanych jak dotąd roboczogodzin. Ważna jest także dostępność serwisu, najlepiej, by wypożyczalnia pracowała w trybie całodobowym. Koszt wypożyczenia stacjonarnego aparatu do podawania tlenu wynosi około 100 – 300 złotych miesięcznie. Cena jest zależna od parametrów technicznych urządzenia, a także jego marki.

Aparat tlenowy przenośny – wypożyczenie mobilnego aparatu tlenowego to wydatek rzędu ponad 150 złotych miesięcznie. W cenie urządzenia pacjent otrzymuje zazwyczaj także nieużywane akcesoria, takie jak maska do tlenu, czy nawilżacz. Wiele wypożyczalni oferuje również niezbędne przeszkolenie oraz bezpłatną dostawę przenośnego aparatu tlenowego pod wskazany adres.

Wybierając wypożyczalnię aparatów tlenowych, warto postawić na firmy, które oferują koncentratory tlenowe wiodących marek, takich jak Philips, Krober, czy Airsep. Urządzenia te powinny być po aktualnym przeglądzie. W pewnych sytuacjach aparat do podawania tlenu może się okazać niezbędny, by utrzymać pacjenta przy życiu, jednak nie należy oszczędzać na tym rozwiązaniu. Źle dobrany sprzęt, zamiast poprawić zdrowie i jakość życia, może nie pracować na tyle wydajnie, by zapewnić choremu efektywną tlenoterapię.

Dla naszych klientów oferujemy aparaty tlenowe marki Kingon model P2 w cenie 8199 zł, które posiadają najnowcześnhejsze rozwiązania na rynku oraz są bardzo mobilne, dzięki czemu pozwalają w pełni korzystać z życia bez wyrzeczeń. Aby dowiedzieć się więcej o aparacie tlenowym marki Kingon, skontaktuj się z nami.